Diskuze:

Přidej příprcek:

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo tisíc-dvě stě-třicet čtyři:

Nálad pikčus:

Hitpoška:

1. lojzek (14700) 
  2. vko (11298) 
  3. troubito (9337) 
  4. moLEk (7343) 
  5. jeff (7161) 
  6. m4 (6648) 
  7. toNic (5206) 
  8. zmrd (4539) 
  9. Endoproteza (2106) 
  10. jakros (940) 
moLEK
26-05-2021 11:50:32 Σ B @ 84554 #^

m4(#84552) chápu, že tvoje názory jsou stryco ovlivněné vidinou zisku, ale žádný článek prostě nevyžehlí to, že se plejtvá spouuuusta energine na něco co vlastně ani neexistuje, je víceméně k ničemu... Prostě se jen tak plejtvá. Srovnávat nějaký grafy bez ohledu na časové hledisko je uplná pičovina! To přeci musí pochopit každej... a já se nebavím o nějakým bitsráči, mluvím všeobecně o kryptoměnách. Asi je to zbytečný, vy to budete z vidinou zisku bránit hlava nehlava... Já mám prostě svůj jinej názor, vidím ekonomické studie, modely kolegů ze zahraničí, největší energetické společnosti jsou našimi globálními klienty. Můžeš se ohánět všema vědomostma světa, ale prostě ekonomická fakta změnit nejde. Ta energie se někde brát musí, vyrábět se musí a v drtivé většině jsou to fosilní paliva, která jsou použita... sry ale je to tak. Ta spotřeba na těžbu kryptoměn obecně (ne jenom BT) se stále zvyšuje, roste mnohem rychleji než nějaký porek, nebo gaming. Mnohem, mnohem rychleji.... Tzn. že ten graf co si posílal bude za 5 let vypadat uplně, ale uplně jinak. To, že se někdo snaží zajistit si levnější elektriku na těžbu přece životní prostředí nezlepší, to jen on ušetří :D

Asi je to zbytečné, zkrátka máme každej jinej názor. Tady to není o tom, co je správný, nebo není správný, jestli se někdo plete nebo ne, je to o pohledu na svět, svědomí, hodnotách a etickým přístupu k naší planetě a to má každej jiný. Já to hejtuju zkrátka z etickýho hlediska, bo vidím následky... Jsem trošku pokrytec, bo ty následky jsou samo i v tom gamingu, nebo porku, internetu obecně. Internet hodně pomohl zjednodušit spoustu věcí na světě celkově, ale to že se nyní využívá tak mega obrovský výpočetní výkon pro něco co jen tak někdo vymyslel, jako virtuální investici, to už mi příjde prostě jako plejtvání zdroji... Tímto bych to ukončil, ať se tu zbytečně nedohadujem, nikdo necouvne, každý má svůj názor a postoj a na něj má právo, nikoho nesoudím, jen s tím prostě nesouhlasím, protestovat nepujdu, jen si o tom myslím svoje :D