Diskuze:

Přidej příprcek:

Nálad pikčus:

Hitpoška:

1.  () 
  2.  () 
  3.  () 
  4.  () 
  5.  () 
  6.  () 
  7.  () 
  8.  () 
  9.  () 
  10.  () 
moLEk
29-04-2019 16:53:11 Σ B @ 82779 #^

troubito(#82776) ten neurolog Stránský mi mluví z duše. Možná je pár pozitivních věcí na těch sociálních srajdách, ale IMHO převládají jen ty negace :( Já mám jen LinkedIN a vlastně jen kvuli práci. Nikdy jsem tam nenapsal žádný článek, nikdy jsem nic nekomentoval. Já to vidím jen jako virtuální prostor, kde si lidi poměřujou virtuální pinďoury. Kdo byl na lepším víkendovým vejletě, dovolený, kdo si koupil lepší hodinky, auto, počítač. Kdo vyfotil lepší východ slunce, kdo si víc nahlas prdnul... A jak říká jeden můj kámarád z guildy v mé oblíbené videohře (jsem v EU guildě abych trénoval ENG) "hey bro EP is always BIG" (EP jako electronic penis).
-cut-
U lidí, kteří jsou víc než pět hodin denně na sociálních sítích, tak vidíme, jak určité části mozku, konkrétně ve frontální části vpředu za čelem, která nám jako jedinému živočichu umožňuje přemýšlet o tom, o čem jsme přemýšleli, ochabuje, stejně jako její spoje.
Uživatele zajímají barvy, počty lajků, ale není tam ta diskuse a potřeba zamyslet se sám nad sebou, s někým debatovat a kontrolovat se. Neurochemicky se aktivita snižuje a anatomicky ta místa a trasy, které se starají o tyto naše schopnosti, oslabují.
-cut-

prostě se z toho blbne, ale to už je známá věc několik let.... Proto na to z vysoka kálím a jistě nejsem jedinej