Diskuze:

Přidej příprcek:


Nálad pikčus:

Hitpoška:

  1. lojzek (14175) 
  2. vko (11064) 
  3. troubito (8916) 
  4. moLEk (7116) 
  5. jeff (6961) 
  6. m4 (6558) 
  7. toNic (5206) 
  8. zmrd (4425) 
  9. Endoprotéza (1997) 
  10. jakros (918) 
lojzek
22-02-2019 13:46:12 Σ B @ 82638 #^

moLEk(#82637) slušnej elaborát. Pojišťovna je vklidu, brzda je ten automechanik. Asi se na něj vyprdnu a zajedu do Kromplu, kde očekávám lepší přístup.

moLEk
22-02-2019 09:53:27 Σ B @ 82637 #^

lojzek(#82636) když máš dražší káru asi se to vyplatí, ale na tom našem, když budu mít spoluúčast 5 tisíc, tak bych to musel odřít fest, aby mi lakovali za desítku např celý dveře, stejně bych pak zaplatil 5k spoluúčast. Když k tomu připočteš dalších 3-5 tisíc za roční platbu havarijního pojištění, vyjde to šul nul. To, že by chtěl někdo krást červenou Kiu, o tom dost pochybuju. Kdyby to byla Oktávka koukám na to jinak...
Takhle zaplatím 2k povinný ručení, ve kterém mám i střet se zvěří a čelní sklo. Bo srnek potkávám mraky, z těch mám respekt. Když jsem jel do worku kolem týpka co sejmul jen většího zajíca, tvl ten měl ten předek porochanej jak cyp, světlo v prdeli atp.

takže když je šero, nebo přes den nevidím na pul kiláku před sebe jedu tímto lesem max. 60km/h abych stihnul případně přibrzdět. Už jsem takhle brzdil spoustukrát a to přes tento les jezdím 2 roky. Ty mršky se rozhlídnou a když viděj auto, stejně tam do té silnice vlezou :D resp. skočijou, bo přeskakujou u toho pangejt :D

BTW. chce to někoho kdo bude po servisákovi, likvidátorovi atp. pravidelně šlapat, dokud nebudeš mít prachy, 2-3x tejdně urgovat.

My když byly na svatební cestě, měli jsme 14 dní zaparkovanou káru na hlídaným parkovišti nedaleko letiště (Air_parking). Přilet v noci, transfer na parkoviště pohoda. Vyzvednu auto, a protože jsem z práce paranoik tak hned kontrola, zapnout čelovku, obejít auto, čeknout pořádně lak a ejhle, škrábanec jako kráva. Šup za týpkem do budky, pak nastoupila žena (s desetiletou praxí na místě likvidátora) já jen přikyvoval, o pojištění odpovědnosti z provozování podnikatelské činnosti toho nevím zdaleka tolik co ona. No a pak to šlo jak na drátku. Chvíli zkoušeli, že už to bylo, že to hlídají atp. Načež moja vytasila fotky ze dne kdy jsme parkovali, odzbrojila je asi 5ti citacema jejich vlastní pojistné smlouvy (když provozuješ takovouto činnost máš několik druhu povinnýho pojištění). Jen na týpka : " u koho máte pojistku?". Týpek zaskočenej zřejmě její suverenytou odpověděl, že U_niqua. No a bylo po srandě, žena zná většinou pojistných podmínek hlavních pojistitelu snad nazpaměť. Takže jim vysvětlila jak se věci mají, že ze zákona mají mít povinnost připravený formulář na hlášení škody, že si můžou říkat co chtějí, ale na žádost ho musí vyplnit atd. Týpek neochotně sáhl do šuplíku, kde samozřejmě tyto formuláře byly, takže vyplnit, vyfotit, ještě mu řekla kam to má přesně poslat. V pondělí přišla do worku, 2 telefonáty na kontaktní osobu v pojišťovně a už mluvila s likvidátorem, domluvila si, že až to nahlásí tak jí dají vědět. Týpek to samozřejmě nenahlásil, bo má makléře, kterýmu to předal a dál na to sral. Bohužel moja maká taky u makléře co má nejsilnější pozici na trhu u nás. Další telefonát, získáno číslo na zodpovědného makléře, pak už jen jeden email, a telefon. Jakmile ti lidi pochopí, že stojí proti někomu kdo se orientuje, jde to najednou všechno ve fofru. Během pár dní přistáli prachy na účtě, přesně podle požadavku.

Z toho plyne : nenechat se odbít, působit suverénně a předem si na netu najít svoje práva (a že jich je dost). Pojištění je zamotaná kličkovaná, ve který se tě spousta lidí bude snažit jen obložit. Proto je někdy potřeba bejt za hajzla, prudiče a domáhat se svého, bez odmítnutí. Nebo si najít dobrýho makléře. Já používám kámoše, co si založil vlastní s.r.o. Drtím přes něj všechno pojištění co máme, vše sjednávám přes něj. Krom výrazné slevy (kolikrát i 50%) mám i jistotu, že pohlídá všechny termíny obnov, pravidelně bude chtít po pojišťovně slevu za bezeškodní průběh (na to má každý taky nárok) a když už se něco posere bude šlapat pojišťovně na krk... Kdyžtak ti dám na něj číslo ;) jeho služby jsou zdarma btw. Provizi bere od pojistitele, kde pojištění umístí (toho si však po výběrovým řízení a srovnání podmínek vyberu sám)