Potom si stahni nasi sablonu pro tvorbu noveho clanku. Je jednoducha, ale stejne nasleduje popis jednotlivych casti. Text za '$' napriklad tedy $NADPIS nahrad vlastnim nadpisem.
V clanku lze bez problemu pouzivat jakekoli html tagy, vkladat obrazky atd. Je potreba ale dodrzet zakladni format, ktery zna nas parser. Takze nemazat nic, pouze nahrazovat, tak jak je popsano vyse.
Pokud si chces overit funkcionalitu vlozeneho html kodu, neni nic jednodussiho, nez nastartovat prohlizec a tebou napsany soubor v nem otevrit.
Mas napsany text a mas overeno, ze v nem nejsou nejake zasadni chyby -> pojmenuj soubor _nazev, kde nazev je cokoli co te napadne, doporucuji pouzit nejakou zkracenou formu nadpisu (ve skutecnosti je to vsak uplne jedno). Pozor, soubor *musi* zacinat podtrzitkem, aby byl rozpoznan jako novy a pote zarazen do systemu.
Pravdepodobne mas pristup na FTP onyonu, pokud ne, pozadej o nej, nebo pozadej o samotny clanek ze sytemu.
Pokud mas pristup na FTP, stahni si svuj clanek na lokalni medium, zde ho edituj dle libosti (nemen vsak nadpis, jestli chces zachovat vazbu mezi puvodnim a prave editovanym), prejmenuj ho na _cokoli (opet *podtrzitko*) a nahrej zpet do systemu. Hotovo. Koukni na hlavni stranku zda vsechno probehlo v poradku.
Pokud nemas pristup na onyon a clanek je ti poskytnut, tento edituj a posli zpet. O vsechno bude postarano, jakmile to jen trochu bude mozne.
Po update by na strance, kde se publikuje text mely byt dostupne vsechny verze. Cim novejsi, tim vyssi cislo.
Prezentovani galerii predpoklada pristup na FTP server.
Pripoj se pomoci FTP na onyon, jdi do adresare galleries. Zde vytvor adresar, kam nahrajes obrazky. Podporovane formaty jsou JPEG a PNG. Adresar je nejlepe pojmenovat nejak takto: 2005_05_18-arthur-zazitky_z_poezie. Prvni se uvadi rok, pote mesic a den. Nasleduje jmeno fotografa, pak nazev galerie.
Obrazky lze nahravat temer v jakemkoli rozliseni a velikosti. Neni potreba se zabyvat nahledy, system si je vyrobi sam. Staci tedy pouze nahrat obrazky a je hotovo.
Pri prvnim pristupu do galerie system vygeneruje nahledy - to muze trvat dost dlouho (10-20 i 30s). Prip pristupu na samotne fotky jsou tyto kontrolovany, zda odpovidaji nastavene maximalni velikosti (momentalne 800 pixelu v jakekoli ose). Pokud neodpovidaji, jsou zmenseny tak, aby nejvetsi strana mela 800 pixelu. Prilehla strana je zmensena pri zachovani puvodniho pomeru.
Je velmi jednoducha, horni radek je urcen pro jmeno a spodni box pro text. Dale je tlacitko k odeslani. Odkazy vedle tlacitka maji napovedu, kdyz nad nimi pridrzis ukazovatko (sipecku mysi, nebo co tam mas za blbost). Jejich vyznam je nasledujici.
Do textoveho boxu nelze vkladat html, respektive to lze, kod vsak nebude interpretovan. Do textu je mozne vkladat odkazy - ty jsou posleze rozpoznany a take tak interpretovany. Pravidla pro spravne zadany odkaz jsou tato:
Diskuze ma zabudovanou ochranu proti duplikatum. Znamena to, ze se ti nepodari vlozit dvakrat za sebou stejny prispevek - to se muze stat napriklad pri pouziti Ctrl+R (ve vetsine prohlizecu je to Refresh - obnoveni stranky). Nepodari se to ani v tom pripade, ze mezi tvym poslednim a nynejsim prispevkem jiz nekdo prispival.
Je zobrazena na prave strane, cislo v zavorce udava pocet prispevku od jednotlivych vykecavajicich. Kliknutim na jmeno vykecavajiciho se zobrazi konverzace zacinajici poslednim prispevkem dane osoby. Ten se nachazi uplne vespod a pro plynulou prochazeni doporucujeme take odspoda zacit cist.
SPAM [RAW]
tohle nepobíráma a zároveň netvrdím, že jsem to četl . už držím hubu
SPAM [RAW]
SPAM [RAW]
SPAM [RAW]
SPAM [RAW]
SPAM [RAW]
maly update tykajici se fungovani diskuze, pro dlouhodobejsi uzivatele nic noveho
gud stuf kuab, s tim pluginem to vypada na nejaky pekny perlovy skript :)
shak to uz na onione vystavene je ne?
teoreticky by si ho kazdej mel precist :)
velice dobre provedeny manual - opravdu